П`ятниця, 23.04.2021, 15:45Вітаю Вас Гість | RSS

Державний навчальний заклад
"Арцизький професійний аграрний ліцей"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 122
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історична довідка


                                                            Історична довідка Арцизького професійного аграрного ліцею.

 

                                                                    с. Теплиця, Арцнзького району Одеської області.

ДНЗ «АПАЛ» було організовано 4 жовтня 1940 року, за наказом Міністерства сільського господарства №249/2  в день організації всієї системи професійно-технічної освіти СРСР. Місце розташування училища обрано не випадково. Засноване у 1817 році німцями-колоністами с. Теплиця було промисловим центром цього краю. Першоначальна його назва - Обласна Школа Механізації сільського  господарства.

В селі працювали майстерні по виготовленню віялок, сівалок, плугів, культиваторів, підвод, фаетонів, кукурудзяних дробарок, фабрики по переробці вовни, кожевенний завод, суконна фабрика, мебельні та взуттєві цехи, майстерня по виготовленню обладнання для водопостачання та інше. Німецьке населення с. Теплиця славилося рукодільною майстерністю по всій Бессарабії.

В селі в 1864 році була відбудована кірха на 800 сидячих міст з органом, двома духовими і одним інструментальним оркестром. Теплиця завжди було селом високої культури. В селі Теплиця існував сільськогосподарський союз, який уже тоді  проводив оцінювання якості землі, розробляв сівозміни, поліпшував і контролював розвиток виноградарства та винних виробів.

В  1933 році на міжнародній виставці в Парижі майстри села були нагороджені золотою медаллю та дипломами. Згідно договору між урядами Німеччини і СРСР від 05.09.1940 року німці-колоністи всієї Бессарабії, Криму і інших республік повинні були переселитися на свою історичну батьківщину - Німеччину. Переселення почалося 15.09.1940 року і закінчилось 15.11.1940 року. Все нажите майно німцями села за 123 роки було покинуто, дозволено їм було з собою мати по 2 коняки, підводу, по                                                   25 кг. майна, продукти харчування.

В місці Кілія вони на теплоході "Уранус" допливли до Югославії, а далі до Німеччини - залізничним транспортом.      

В 1940 році, на базі покинутого німцями-переселенцями промислового обладнання, техніки, будівель була розташована школа механізаторів сільського господарства, яка 13.05.1954 році за наказом № 138/3 Міністерства трудових резервів УРСР  переіменована в училище механізації сільського господарства № 10, а 22.03.1984 року за наказом 29/2 Державного комітету профтехосвіти УРСР реорганізовано  в середнє професійно-технічне училище №60. З 1940 по 1957 рік училище готувало механізаторів сільського господарства, бригадирів тракторних бригад, механіків-водіїв АТП для Міністерства Оборони СРСР, механізаторів тваринницьких ферм, майстрів будівництва, а з 1962 року - електромонтерів  сільської електрифікації.

29.12.1989 року за наказом №505 Обласного управління профтехосвіти Одеського облвиконкому училище реорганізовано у профтехучилище №40.

1.07.2003 року за наказом №417 Міністерства освіти і науки України училище реорганізовано в Арцизький професійний аграрний ліцей.                                                                                                                

Всі учні з строком навчання 3 роки одержують в ліцеї повну середню освіту.

В 2008  році ліцею 68 років з дня його заснування.  За цей період для потреб сільського господарства, промисловості, Міністерства Оборони підготовлено більш як 35 тисяч спеціалістів, які працюють у всіх країнах СНД. Чотири випускника училища:

-  Небога Марія Андріївна - ланкова механізованої ланки колишнього колгоспу "Родіна" с. Плахтіївка Саратського району;

- Павлов Олексій Іванович - механізатор колишнього колгоспу "Путь Ілліча" Арцизького району;

- Сереополов  Степан   Олександрович - начальник  механізованого   отряду  колишнього   радгоспу  "Красний" Тарутінського району.;

 - Йовчев Пилип Петрович - управляючий відділенням колишнього колгоспу їм. Леніна Арцизького району за трудові досягнення нагороджені високими державними нагородами - "Герой Соціалістичної праці".

 З числа випускників ліцею багато нагороджено державними нагородами — орденами та медалями за високі досягнення в праці і професійну майстерність. П'ять випускників ліцею стали кандидатами сільськогосподарських наук. Щорічно з числа випускників ліцею в ВУЗи та технікуми вступає 15-20 чоловік. З 49-ти  інженерно-педагогічних працівників училища більшість мають вищу освіту і великий педагогічний досвід. За період існування Радянської влади активно формувалась навчально-матеріальна база училища: збудовано учбовий корпус на 570 учнів, 2 гуртожитки, автотракторний парк, здійснювалося оснащення учбових кабінетів і лабораторій необхідним     обладнанням,   а   також     поповнення   автотракторного  парку  необхідними  сільськогосподарськими машинами, комбайнами, автомобілями для учбових занять.       

За останні роки в ліцеї  запроваджено багато реформ з навчально-виховної  роботи. В 1992 році училище пройшло атестацію учбово-матеріальної бази, втілені нові спеціальності,  навчання ведеться за новими учбовими планами, введена 12- бальна система оцінювання знань та вмінь учнів, для учбових занять працює комп'ютерний клас.

В плані економічного розвитку на перспективу планується збільшити посіви багаторічних трав та кукурудзи на насінницькі цілі, що дасть можливість поповнити доходи з учбового господарства, які в першу чергу будуть використані на оснащення учбово-матеріальної бази лицею, поліпшення харчування учнів, організацію їхнього побуту та досугу.

В різний час ліцеєм керували директори Ілля Якимович Голяков, Анатолій Григорович Галіч, Михайло Миколайович Гайдаржі, Мигель Іван Яковлевіч В.А.Урсул, Петро Христофорович Челак.

З квітня 2014 року  року ліцей очолює Гавриленко Ірина Володимирівна.   

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту