Середа, 20.01.2021, 02:22Вітаю Вас Гість | RSS

Державний навчальний заклад
"Арцизький професійний аграрний ліцей"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 120
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Професії: «Конторський службовець (бухгалтерія)»


 

Професії: «Конторський службовець (бухгалтерія)»

  «Оператор комп’ютерного набору»

Історія створення. Облік виник і розвивається у зв'язку з потребою суспільства в необхідній і достатній інформації щодо наявності та руху майна з метою контролю та управління господарськими процесами і їх результатами. Бухгалтерський облік є локальним і включає всю технологію інформаційного процесу, яка охоплює процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємств, організацій і установ зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. З огляду на це він перетворився на міжнародну мову бізнесу і став обов'язковою передумовою успішної діяльності всіх господарюючих суб'єктів.

Бухгалтерський облік нині є важливою складовою економічної науки, забезпечуючи технологію отримання необхідної інформації про господарюючий суб'єкт. Тому, на базі училища (нині ДПТНЗ «АПАЛ») було вирішено в 1993 році відкрити нову кваліфікаційну робітничу професію «Бухгалтер сільського господарства», в подальшому перейменована на «Конторський службовець (бухгалтерія)». На основі відкритої спеціальності була створена в 1993 року комісія економічних дисциплін, яку в 2007 році перейменували в комісію обліково-економічних дисциплін і громадського харчування. На той час викладачами даної комісії викладалися такі дисципліни: - Бухгалтерський облік, - Аналіз господарської діяльності, - Діловодство, - Економіка підприємств, - Основи ринкової економіки. З 1 вересня 2003 року комісію очолила Корчуганова Тамара Георгіївна. Вже тоді стала проблема становлення інформаційно-комп’ютерного центру ліцею, початок якої можна віднести до 2004 року. Саме в цей час директором Челак П.Х. та колективом комісії економічних дисциплін була поставлена задача про придбання комп’ютерів, що за своїми характеристиками наближалися до комп’ютерів світового рівня і з виходом в Інтернет. Ідея створення наскрізної комп’ютерної підготовки фахівців виникла в 2006 році, коли чітко постали задачі єдиного і системного викладення матеріалу комп’ютерних дисциплін і їх інтеграції з фаховими обліково-економічними дисциплінами. Для цього було прийнято та виконано цілий ряд таких заходів: Ø розроблена та затверджена програма наскрізної комп’ютерної підготовки фахівців; Ø розроблена концепція викладання дисциплін; Ø розробленні електронні матеріали для проведення лабораторних та практичних занять; Ø контроль викладачами результатів роботи учнів на протязі семестрів; Ø інваріантність робочого місця (всі комп’ютери мають однакові функції та однакове програмне забезпечення). У вересні 2005 року на базі комісії обліково-економічних дисциплін і громадського харчування відкрита спеціальність «Кухар» та «Оператор комп’ютерного набору», що поставило нові задачі для викладачів. За час свого існування викладачами комісії підготовлено кілька методичних розробок. Персонал комісії здійснює викладання фахових дисциплін для учнів за напрямом підготовки. «Конторський службовець (бухгалтерія)»; . «Оператор комп’ютерного набору»; «Кухар» всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів. 

  «Оператор комп’ютерного набору»

Викладачі обліково-економічних дисциплін і громадського харчування – висококваліфіковані фахівці, деякі з яких є випускниками ліцею.

На 1 січня 2012 року штатний склад комісії обліково-економічних дисциплін і громадського харчування склав 5 викладачів з них 4 викладачі І категорії і 1 викладач ІІ категорії, а також 3 майстра виробничого навчання з них 2 – ІІ категорії і 1 – спеціаліст.

Викладачі забезпечують викладання дисциплін фундаментального курсу «Інформатика та комп’ютерна техніка» на трьох курсах ліцею, а також викладання дисциплін, пов’язаних з комп’ютерізацією, автоматизацією та інформатизацією управлінських процесів на сучасних підприємствах АПК для учнів всіх спеціальностей.

Робота сьогодні.

Для навчального процесу використовуються комп`ютерні класи, оснащені сучасною обчислювальною технікою. Учні мають можливість вивчати новітні комп`ютерні технології, що відповідають світовим стандартам, користуватися послугами локальних комп`ютерних мереж, а також глобальної комп`ютерної мережі Internet. З метою покращення навчального процесу на кафедрі постійно вдосконалюються і розробляються методичні матеріали, зокрема з вивчення сучасних комп`ютерних операційних систем, текстових процесорів, електронних табличних процесорів, систем управління базами даних, із використання локальних комп`ютерних мереж, комп`ютерної мережі Internet, електронної пошти. Так навчальні програми спеціальностей „Конторський службовець (бухгалтерія)”, „Оператор комп’ютерного набору” сформовані таким чином, що учням системно викладаються всі дисципліни з обов’язковим вивченням інформатики та комп`ютерної техніки. Для цього координуються учбові плани робіт викладачів, використовуються спеціалізовані пакети програм, організуються ділові ігри, розробляються необхідні методичні матеріали. 

  Кабінет «Економіка», «Бухгалтерський облік», лабораторія «Виробничого навчання з бухгалтерського обліку»

кабінет оснащений сучасними стендами, плакатами, первинними документами та куточками з техніки безпеки.

Комісією проводяться щорічні між предметні учнівські олімпіади з фахових дисциплін спеціальності «Конторський службовець (бухгалтерія)» та науково-практичні семінари для інших учбових закладів ПТНЗ. 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту